Wesprzyj KPH

Miło nam poinformować, że Adam Rogalewski został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. gejów i lesbijek w największym polskim związku zawodowym OPZZ.

Jan Guz, przewodniczący OPZZ (Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych) powołał na nowe stanowisko – pełnomocnika ds. gejów i lesbijek – Adama Rogalewskiego, prawnika i przedstawiciela OPZZ w brytyjskiej centrali związkowej Unison.

Oprócz bezpośredniego kontaktu z osobami, które zaznały dyskryminacji w miejscu pracy, nowy pełnomocnik ma też działać na rzecz ogólnej poprawy świadomości pracowników i pracodawców na tematy związane z dyskryminacją.

OPZZ istnieje od 1984 roku i jest jedną z trzech największych centrali związków zawodowych w Polsce. Zrzesza około 700 tysięcy pracowników.

OPZZ planuje zorganizowanie międzynarodowej konferencji nt. sytuacji gejów i lesbijek w miejscu pracy podczas przyszłorocznej EuroPride w Warszawie.

Adam Rogalewski był w przeszłości Sekretarzem oddziału KPH Kraków, a później Koordynatorem KPH Kraków (w latach 2005-2007).

Decyzja OPZZ jest bez precedensu w Polsce, to pierwszy związek zawodowy, który powołał pełnomocnika ds. gejów i lesbijek.

Kontakt z Adamem Rogalewskim: e-mail a.rogalewski (at) unison.co.uk oraz telefon komórkowy (brytyjski) 0044 790 429 34 94.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?