Wesprzyj KPH

W kwietniu tego roku Komitet ds. Praw Osób z Niepełnosprawnością zapytał polski rząd o to, w jaki sposób w swoich działaniach uwzględnia potrzeby osób LGBT z niepełnosprawnościami oraz czy planuje zakazać tzw. „terapii konwersyjnych”. Odpowiedzi polskiego rządu były tak zdawkowe, że postanowiliśmy wraz z Lambdą Warszawa i Stowarzyszeniem Wenus z Milo zorganizować wyjazd 2 aktywistów, którzy osobiście spotkają się z członkami Komitetu i opowiedzą o sytuacji osób LGBT z niepełnosprawnościami oraz o wciąż powszechnych w Polsce tzw. „terapiach konwersyjnych”.

Na spotkanie z członkami Komitetu pojedzie Katarzyna Bierzanowska i Kuba Ledzion. Kasia od lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jest autorką inicjatywy Pełnoprawna. Posiada doświadczenie doradczyni w Punkcie Wsparcia Antydyskryminacyjnego w Stowarzyszeniu Homo Faber, jest trenerką antydyskryminacyjną i członkinią zarządu Fundacji Kulawa Warszawa. Kuba jest działaczem Kampanii Przeciw Homofobii, który na własnej skórze doświadczył tego, czym jest i czym grozi „terapia” konwersyjna.

Zrzuć się na wyjazd

Aby pokryć koszty wyjazdu organizujemy zbiórkę crowdfundingową. Potrzebujemy 12.000 zł na zakup biletów lotniczych dla Kuby, Kasi i asystentki Kasi, wynagrodzenie dla asystentki Kasi, opłatę za nocleg, koszty wyżywienia i komunikacji miejskiej oraz opłatę serwisową dla portalu Pomagam.pl

Wejdź na www.pomagam.pl/niconasbeznas i zrzuć się na rzeczniczy wyjazd Katarzyny i Jakuba.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?