Wesprzyj KPH

W związku z rozpoczęciem realizacji międzynarodowego projektu prawniczego EQUAL – JUS, KPH ogłasza nabór na wolne stanowiska pracy:

Starszy ekspert prawny / starsza ekspertka prawna

Zakres obowiązków:
– badanie prawnoporównawcze ustawodawstwa polskiego, wspólnotowego i innych krajów UE w kontekście ochrony praw osób LGBT
– organizowanie szkoleń dla prawników z zakresu ochrony praw osób LGBT
– monitorowanie sytuacji prawnej osób LGBT w Polsce, zbieranie odpowiednich danych i przekazywanie ich do głównego koordynatora projektu
– przygotowywanie publikacji naukowych z zakresu uregulowań prawnych problematyki przeciwdziałania dyskryminacji osób LGBT
– zorganizowanie międzynarodowej konferencji prawniczej podsumowującej projekt
– codzienna współpraca z krajowym i międzynarodowym koordynatorem projektu
– odbywanie cyklicznych roboczych wizyt krajowych i zagranicznych i reprezentowanie KPH

Wymagania:
– wykształcenie prawnicze
– co najmniej 2-letnie doświadczenie w realizacji projektów prawnych dotyczących praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji,
– doświadczenie w pracy dla organizacji pozarządowych
– udokumentowane doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych
–  znajomość języka angielskiego
– znajomość polskiej i międzynarodowej sytuacji prawnej osób LGBT

Dodatkowe wymagania:
–  doświadczenie w pracy akademickiej
– doświadczenie w realizacji badawczych projektów prawniczych dotyczących praw osób LGBT

Warunki:
– przewidywany okres zatrudnienia – 15 miesięcy
– praca pod kierunkiem koordynatora projektu

Prosimy o wysyłanie CV oraz listów motywacyjnych do 15 stycznia na adres: gczarnecki@kph.org.pl

KPH skontaktuje się tylko z wybranymi kandydatami do 22 stycznia.

Tagi