Wesprzyj KPH

W Paryżu odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Agencję Praw Podstawowych na temat wolności wypowiedzi, w której udział wziął reprezentujący KPH Robert Biedroń. 

Podczas dwudniowej konferencji głos zabrali m.in. minister sprawiedliwości Francji, Rachida Dati oraz wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa, Jacques Barrot. Minister Dati podkreśliła w swojej wypowiedzi, że „wolność wypowiedzi jest jedną z najbardziej delikatnych i niezbędnych wolności w demokratycznym kraju”. Wtórował jej komisarz Barrot, który przypomniał iż, wolność wypowiedzi stanowi ważny element Karty Praw Podstawowych UE.

Podczas warsztatów dyskutowano na temat wolności wypowiedzi w demokratycznych społeczeństwach, roli nowych mediów i promocji przez nie różnorodności oraz wyzwaniach wobec wolności wypowiedzi.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele i przedstawicielki rządów, organizacji pozarządowych oraz mediów. KPHreprezentowana była przez Roberta Biedronia (prezesa) oraz Martę Abramowicz (wiceprezeskę).

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?