19 października 2016

Nauczycielu, nauczycielko, przygotuj się do Tęczowego Piątku!

Jesteś nauczycielką lub nauczycielem, który dba o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze? Pracujesz w szkole, gdzie każdy może liczyć na wsparcie ze strony kadry, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową? Nazywasz siebie sojusznikiem lub sojuszniczką osób LGBT? Tęczowy Piątek to coś specjalnie dla Ciebie!

W tym roku po raz pierwszy w szkołach w całej Polsce zorganizowany zostanie Tęczowy Piątek. Chcemy, aby w ostatni piątek października (28.10), nauczyciele i nauczycielki pokazali, że zależy im na dobrostanie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich “drugim domu” jakim jest szkoła. Dołącz do grona otwartych nauczycielek i nauczycieli i  wywieś wybrany przez Ciebie plakat u siebie w klasie lub na korytarzu, przypnij sobie znak ruchu sojuszniczego, aby pokazać, że osoby LGBT mogą na Ciebie liczyć. Opowiedz kolegom i koleżankom z kadry nauczycielskiej, że wparcie różnorodności nie wymaga dużo, a  dla młodzieży, która tego potrzebuje wiele znaczy. Szkoły w Polsce mają szansę stać się miejscem przyjaznym młodzieży LGBT.  Czy tak będzie zależy od nauczycieli i nauczycielek, którzy mają bezpośredni kontakt z uczniami i uczennicami.

Jeśli chcesz dostać od nas pakiet materiałów (plakaty, materiały edukacyjne, przypinki, poradnik “Jak być sojusznikiem_czką osób LGBT”) wypełnij krótki formularz tutaj