Wesprzyj KPH

Jesteś nauczycielką lub nauczycielem, który dba o to, aby każdy czuł się w szkole dobrze? Pracujesz w szkole, gdzie każdy może liczyć na wsparcie ze strony kadry, bez względu na orientację seksualną i tożsamość płciową? Nazywasz siebie sojusznikiem lub sojuszniczką osób LGBT? Tęczowy Piątek to coś specjalnie dla Ciebie!

W tym roku po raz drugi w szkołach w całej Polsce zorganizowany zostanie Tęczowy Piątek. Chcemy, aby w ostatni piątek października (27.10), nauczyciele i nauczycielki pokazali, że zależy im na dobrostanie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich „drugim domu” jakim jest szkoła. Dołącz do grona otwartych nauczycielek i nauczycieli i wywieś wybrany przez Ciebie plakat u siebie w klasie lub na korytarzu, przypnij sobie znak ruchu sojuszniczego, aby pokazać, że młode osoby mogą na Ciebie liczyć. Opowiedz kolegom i koleżankom z kadry nauczycielskiej, że wparcie różnorodności nie wymaga dużo, a dla młodzieży, która tego potrzebuje to wiele znaczy. Szkoły w Polsce mają szansę stać się miejscem przyjaznym młodzieży LGBT.  Czy tak będzie zależy od nauczycieli i nauczycielek, którzy mają bezpośredni kontakt z uczniami i uczennicami.

Na czym polega akcja? To proste! Zgłoś się do organizacji Tęczowego Piątku w szkole, dostań od nas materiały, zaplanuj działania adekwatne do Twojej szkoły i wspieraj różnorodność w swoim środowisku.

Jeśli jesteś uczniem lub uczennicą, a chcesz żeby w Twojej szkole coś podobnego zostało zorganizowane i masz wsparcie kogoś z nauczycieli – zgłaszaj się śmiało! Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Aby dostać od nas pakiet materiałów (plakaty, materiały edukacyjne, przypinki, poradnik „Jak być sojusznikiem_czką osób LGBT”) wypełnij krótki formularz tutaj

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?