Wesprzyj KPH

Nagroda Tolerancji 2010 – w listopadzie uroczyste wręczenie w Madrycie. Izabela Jaruga Nowacka, pośmiertnie laureatką nagrody.

Berlińskie Przymierze Przeciw Homofobii – inicjator Nagrody Tolerancji – to wspólne przedsięwzięcie organizacji z Niemiec, Francji, Polski i Hiszpanii, które  od  2005 roku przyznają to wyróżnienie honorujące szczególne i wybitne zaangażowanie w walkę z homofobią i zbrodnią nienawiści w Europie. Uroczystość wręczenia nagrody odbywa się kolejno i przemiennie w stolicach tych czterech krajów; w obecnym, 2010 roku, odbędzie się w Madrycie.
Współuczestnicy Przymierza, którzy współpracują w rozmaitych działaniach, nawzajem się wspierając, to niemiecka MANEO, francuska SOS-Homophobie, Lambda Warszawa i KPH z Polski, oraz (od 2008 roku) COGAM i TRIANGULO z Hiszpanii. Podstawą i programem tych działań jest wspólnie uchwalony „Manifest Tolerancji”. Nagroda, która jest wyrazem uznania dla szczególnych dokonań – a która zarazem symbolizuje Przymierze – to statuetka przedstawiająca cztery symboliczne żagle. Począwszy od 2006 roku przyznawana jest w uznaniu szczególnych i wybitnych zasług zarówno indywidualnym osobom, jak i konkretnym projektom (przedsięwzięciom) z czterech krajów członkowskich – Niemiec, Francji, Polski i Hiszpanii. W tym roku uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 13 listopada w Madrycie.

W obecnym, 2010 roku, laureatami zostali: współorganizatorzy i propagatorzy Berlinale, czyli Berlińskiego Festiwalu Filmowego (i wewnętrznego „festiwalu w festiwalu”, którego jury przyznaje nagrody TEDDY za filmy o tematyce LGBTQ) Wieland Speck i Mabel Aschenneller (Niemcy), prawniczka Caroline Mecary (Francja), pośmiertnie była wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka (Polska), oraz aktor Imanol Arias (Hiszpania).

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?