Wesprzyj KPH

Z okazji przypadającego 17 maja Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii IDAHO (International Day Against Homophobia) mamy przyjemność ogłosić iż polską laureatką Nagrody Tolerancji 2012 została dr Katarzyna Bojarska wraz z prowadzoną przez nią Poradnią Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu.

Katarzyna Bojarska pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest wykładowczynią, trenerką, edukatorką seksualna i badaczką społeczną. Poradnia Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu działa przy Fundacji Centrum Partycypacji Społecznej w Gdańsku i prowadzi poradnictwo seksuologiczne i psychologiczne.

Nagrodę przyznajemy Katarzynie Bojarskiej za odważne wprowadzanie kategorii queer do dyskursu naukowego polskiej psychologii, bezkompromisowość i dekonstuowanie sztywnych ram w jakich tematyka LGBT istnieje na polskich uniwersytetach. Za inspirowanie psychologów i psycholożek oraz osób zajmujących się psychologią do pracy z klientami i klientkami o nienormatywnych tożsamościach z otwartą głową, bez kategorycznych założeń i uprzedzeń.

Dla Poradni Zdrowia Seksualnego Bez Tabu i  jej zespołu za niesienie profesjonalnej pomocy i poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego osobom LGBT. Za rzetelne, odpowiedzialne, zgodne z standardami naukowymi i etyką zawodową edukowanie specjalistów i specjalistki w dziedzinie terapii i seksualności, młodzieży i całego społeczeństwa. Za upowszechnianie naukowej wiedzy o LGBT tam gdzie jej najbardziej brakuje i jest wyjątkowo potrzebna. Za łączenie misji zawodowej z działalnością społeczną na rzecz osób LGBT. 

Nagroda Tolerancji od 2006 r. wręczana jest w Niemczech, Francji, Polsce i Hiszpanii osobom prywatnym oraz organizacjom w uznaniu ich działań antyhomofobicznych i przeciwstawiających się mowie nienawiści w Europie. Polskimi laureatami i laureatkami nagrody zostali: Kazimierz Kutz (2006), Piotr Pacewicz (2007), Marzanna Pogorzelska (2008), prof. Zbigniew Hołda (2009), Izabela Jaruga – Nowacka (2010), Adam Bodnar (2011). Polska Nagroda Tolerancji z przyznawana jest przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Kampanię Przeciw Homofobii.

Osoby do kontaktu ws Nagrody Tolerancji:

Stowarzyszenie Lambda Warszawa – Dorota Bregin dbregin@lambdawarszawa.org

Kampania Przeciw Homofobii – Agata Chaber achaber@kph.org.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?