10 września 2018

Nagroda „Sojusznika Roku” za wspieranie osób LGBT. Do kogo trafi w tym roku?

Już 13 września dowiemy się, która z polskich gwiazd otrzyma nagrodę Sojusznika Roku. W zeszłym roku statuetka Kampanii Przeciw Homofobii trafiła w ręce wokalistki jazzowej, Agi Zaryan, a nagrodę wręczył jej laureat z 2016 roku, Czesław Mozil. Nazwisko tegorocznego laureata lub laureatki poznamy już w tym tygodniu podczas uroczystej gali KPH “Ramię w ramię po równość”.

Nagroda Sojusznika Roku zostanie przyznana w tym roku już po raz czwarty. Każdego roku tęczowa statuetka trafia w ręce gwiazdy, która wyróżniła się szczególną aktywnością na rzecz osób LGBT żyjących w Polsce. Laureaci i laureatki nagrody przyznawanej przez Kampanię Przeciw Homofobii to ludzie, którzy mówią głośno i często o tym, że wspierają osoby LGBT. Zachęcają do tego innych, a ich działania mają realny wpływ na świat, w którym żyjemy – tłumaczy dyrektor KPH, Slava Melnyk.

Zobacz zdjęcia gwiazd na gali 2016 i 2017

Rok temu nagrodę Sojusznika Roku otrzymała wokalistka jazzowa, Aga Zaryan, która zabiera głos w sprawach LGBT kiedy tylko jest to możliwe. Apeluje o akceptacje względem osób LGBT zarówno z wielkich jak i z małych scen, podczas koncertów i recitali. Chodzi co roku na Paradę Równości, a gdy trzeba przemawia na demonstracjach. Nie zapomina też o mediach społecznościowych, które traktuje jako tubę dla pozytywnego przekazu.

Nazwisko tegorocznego laureata lub laureatki poznamy już 13 września podczas gali KPH „Ramię w ramię po równość” – wielkiego święta sojuszników i sojuszniczek osób LGBT. Każdego roku gala przyciąga tłumy gwiazd, ludzi sztuki, mediów i polityki, a także przedstawicieli i przedstawicielek organizacji społecznych. Liczymy na to, że podobnie będzie i w tym roku, bo dobro należy celebrować wspólnie – mówi z entuzjazmem Melnyk. Relację z gali będzie można śledzić od godziny 19:00 na instagramie Kampanii Przeciw Homofobii – @kph_official.