Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii Trójmiasto oraz Krytyka Polityczna Trójmiasto w ramach cyklu Tęczowe Kino Zaangażowane zapraszają we wtorek 25 października o godz. 19.00 do Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku) na pokaz filmu Julie Beanland „Moje mamy były mężczyznami”. Wstęp wolny.

Po seansie debata na temat rodzicielstwa osób LGBTQ z udziałem dr Anny Kłonkowskiej i dr Katarzyny Bojarskiej. Dyskusję poprowadzi Marta Abramowicz (KPH).

O filmie:

Louise Jarvis ma dwie mamy. Jednak jeszcze trzy lata temu Sarah była jej tatą. Louise, jej druga mama, kiedyś też była mężczyzną. Media okrzyknęły ich najdziwniejszą rodziną w Anglii, ale Louise się z tym nie zgadza. Dokument „Moje mamy były mężczyznami” opowiada o codziennym życiu dwóch mam i ich córki, które – paradoksalnie – aż tak bardzo nie różni się od życia „standardowej” rodziny.

„Moje mamy były mężczyznami”
reż.: Julie Beanland
prod.: Wlk. Brytania 2007, 47 min.

Film uhonorowany w 2007 roku nagrodą publiczności na International Gay & Lesbian Film Festival w Barcelonie.

Katarzyna Bojarska – pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także w Poradni Zdrowia Psychoseksualnego „BezTabu”. Wykładowczyni, trenerka i badaczka społeczna. Specjalizuje się w zakresie seksuologii, psychologii seksualności, problematyce tożsamości nieheteroseksualnych i transpłciowych, heteronormatywności, heteroseksizmu i homofobii, a także pomocy psychologicznej osobom nieheteroseksualnym, transpłciowym i interseksualnym.

Anna Kłonkowska – adiunkt w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa na Wydziale Nauk Społecznych UG, psycholog, filozof, socjolog; zajmuje się społecznym odbiorem osób transpłciowych oraz zagadnieniem androginii w historii kultury.

Marta Abramowicz – absolwentka psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, działaczka na rzecz osób LGBT, psycholog, trenerka, terapeutka; współautorka raportu KPH „Tęczowe rodziny w Polsce” z 2009 roku.

Organizatorzy:

  • KPH Trójmiasto
  • Krytyka Polityczna – Świetlica w Trójmieście

Wsparcie:

  • Miasto Gdańsk

Partner:

  • Gdańsk ESK 2016

Patronat:

  • trojmiasto.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?