Wesprzyj KPH

USA, 2009, z Sigourney Weaver

KPH oraz Queer UW zapraszają na projekcję filmu w czwartek 15.11 w Instytucie Socjologii UW, ul. Karowa 18, godz 18.00, sala 401.
wstęp wolny.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Jody Huckaby, dyrektor organizacji PFLAG USA (Parents, Families & Friends of Lesbians and Gays – Rodzice, Rodziny i Przyjaciele Lesbijek i Gejów), która działa w USA od ponad 40 lat. To jego pierwsza wizyta w Polsce i pierwsza możliwość spotkania z nim.

Modlitwy za Bobby’ego (Prayers For Bobby) – opowiada historię Bobby’ego (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji i niezrozumienia popełnia samobójstwo. W obliczu tragedii Mary zaczyna kwestionować siebie, Kościół i jego interpretację Pisma Świętego. Jako matka wie, iż jej syn był dobrym dzieckiem, nie rozumie czemu mimo to jest skazany na wieczne potępienie. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?