02 listopada 2012

Mirka Makuchowska w zarządzie ILGA-Europe

20 października w Dublinie podczas konferencji ILGA-Europe wiceprezeska KPH Mirosława Makuchowska została wybrana na członkinię zarządu tej międzynarodowej organizacji.

W dniach 18-21 października w Dublinie odbyła się konferencji ILGA-Europe pod hasłem „Advancing LGBTI equality in challenging economic times”. W trakcie jej trwania wybrano nowe władze ILGA-Euope. W skład nowego zarządu weszła wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii Mirka Makuchowska.

ILGA-Europe jest sekcją europejską Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów (ILGA – International Lesbian and Gay Association). Jako międzynarodowa organizacja parasolowa zrzesza 355 organizacji LGBT z 44 spośród 49 krajów europejskich. ILGA wykonuje pracę rzeczniczą w obszarze praw człowieka i równości dla osób LGBTI na poziomie europejskim występując przed takimi instytucjami jak Unia Europejska, Rada Europy, Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Od 2006 roku ILGA-Europe cieszy się statusem doradczym przy Radzie Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych (ECOSOC), a więc pracuje na rzecz praw osób LGBT również na szczeblu ONZ.

Więcej o ILGA Europe przeczytasz tutaj.