Wesprzyj KPH

Historia Heinza Hegera poraża. Mężczyzna był więźniem nazistowskich obozów koncentracyjnych, do których trafił ze względu na swoją homoseksualną orientację. I to właśnie jego historia ma zostać opisana w książce „Mężczyźni z różowym trójkątem”, ktorą planuje wydać Ośrodek KARTA. Matronat nad projektem objęło KPH.

Prześladowania Hegera rozpoczęły się w 1939 roku od umieszczenia w więzieniu karnym. W 1940 roku został przeniesiony do obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. Niecałe pół roku później do KL Flossenbürg, gdzie umieszczono go w tzw. specjalnym bloku, w którym izolowano więźniów z różowym trójkątem. Mężczyzna został wyzwolony przez armię amerykańską w trakcie marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Flossenbürg do KL Dachau.

Książka – relacja autorstwa Heinza Hegera pt. „Die Männer mit dem rosa Winkel” została opublikowana w 1972 roku w Niemczech, w 1993 roku w Wielkiej Brytanii, w 2002 we Francji i Hiszpanii. Polskojęzyczną wersję planuje wydać Ośrodek KARTA. W tym celu uruchomiona została zbiórka pieniędzy. Jeżeli chcesz wesprzeć projekt wydania wspomnień Hegera, wejdź na stronę projektu i przekaż dowolną kwotę.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?