Wesprzyj KPH

Po apelu Kampanii Przeciw Homofobii i 31 organizacji pozarządowych MEN wycofuje homofobiczny podręcznik do Wychowania do Życia w Rodzinie. 

W maju 2013 Kampania Przeciw Homofobii wraz z 31 organizacjami pozarządowymi wystosowało do Minister Edukacji Krystyny Szumilas apel o skierowanie do ponownej oceny przez rzeczoznawców dwa podręczniki do Wychowania do Życia w Rodzinie. Tutaj można przeczytać treść apelu.

28 czerwca otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa, w której informuje, że 23 maja 2013 wydawnictwo Rubikon zwróciło się do MEN z wnioskiem o cofnięcie dopuszczenia jednego z podręczników, a 14 czerwca Minister Szumilas podjęła decyzję o usunięciu podręcznika „Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie dla uczniów klas I-III gimnazjum”, autorstwa Krystyny Maśnik, Wojciecha Śledzińskiego, Grażyny Węglarczyk, Jadwigi Wronicz, pod red. Teresy Król, Wydawnictwo i Hurtownia „Rubikon”, dopuszczonej do użytku przez MEN w 2009 r. (dopuszczenie nr 205/2009).  Jednocześnie Ministerstwo nie odnosi się w piśmie do prośby o ponowne skierowanie do rzeczoznawców drugiego podręcznika o nr popuszczenia 205/2011/z1.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?