Wesprzyj KPH

„Prawa człowieka, a nie światopogląd!” to hasło 7. Marszu Równości, który 3 października odbędzie się we Wrocławiu. Wydarzeniu matronuje Kampania Przeciw Homofobii.

Wyjdziemy na ulice miasta, by przypomnieć, że wszyscy rodzimy się wolni i równi pod względem swej godności i praw. Wszyscy powinniśmy mieć prawo: do życia, bezpieczeństwa, do kochania kogo chcemy, decydowania o tym czy będziemy mieć rodziny i dzieci. Dziś politycy, wspierani przez kościół katolicki chcą decydować za kobiety i mężczyzn o ich życiu, wyborach, ciałach, prokreacji i seksualności, nazywając to dyskusją o „sporach światopoglądowych”. Nie są „spory światopoglądowe”, to podstawowe prawa człowieka do wolności osobistej – tak tegoroczny wrocławski Marsz Równości zapowiadają jego organizatorzy i organizatorki. Jak dodają – Prawa człowieka muszą być zagwarantowane przez państwo bez względu na to, jakie poglądy mają rządzący politycy. Nie powinny być zależne od woli większości. Politycy są zobowiązani do tego, aby chronić wszystkich obywateli, dać im takie same prawa: do życia, wypowiedzi i do rozwoju. Prawa człowieka nie wymagają uzasadnień, uzasadnień wymagają odstępstwa od tych praw! Regulacje prawne dotyczące związków partnerskich, małżeństw homoseksualnych, aborcji czy in vitro to nie tematy zastępcze, ale podstawa społeczeństwa obywatelskiego.

7. wrocławski Marsz Równości rozpocznie się o godzinie 13:00. Zbiórka pod pomnikiem Chrobrego przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu Marsz stanowi jeden z elementów programu Festiwalu Równych Praw.

 

 

plakat1_2015_1_net

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?