Wesprzyj KPH

Łódzka Grupa Lokalna Kampanii Przeciw Homofobii zaprasza! Maraton Równości jest czterodniowym wydarzeniem związanym z tematyką równości osób nieheteroseksualnych. Impreza odbędzie się w dniach 12-15 maja 2011. Najważniejszym elementem imprezy będzie pierwszy łódzki Marsz Równości.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT oraz konieczność stworzenia rozwiązań legislacyjnych zmierzających do zrównania praw par jedno- i dwupłciowych. Projekt ma wskazać m.in. poprzez integrację łódzkich organizacji pozarządowych skupionych wokół idei równości i sprawiedliwości społecznej, że dyskryminacja osób LGBT jest łamaniem praw człowieka.

Harmonogram Maratonu Równości

12 maja

  • 18:00 – projekcja dwóch filmów w kinie Charlie organizowane przy współpracy z Tongariro Releasing: „Dźwięki ciszy” oraz „Pokój Leo”.

13 maja

  • 18:00-22:00 – warsztaty malowania transparentów.

14 maja

  • 14:00 -16:00 – Marsz Równości. 16:00-17:00 – Bieg po równe prawa. 18:00-20:00 – Konferencja dot. projektu ustawy o związkach partnerskich.
  • 21:00-04:00 – „Zwiąż mnie” impreza w klubie Narraganset.

15 maja

  • 13:00-18:00 – „Piknik i potyczki sportowe” Park na Zdrowiu (kompleks boisk za lunaparkiem). W niedzielne popołudnie zapraszamy do wspólnego relaksu na łonie natury. Zachęcamy do przynoszenia jedzenia, piłek, paletek, czy innych rekwizytów do wszelakich gier i zabaw. 

Dodatkowe materiały do pobrania:

Kontakt do organizatorów:

Krótki opis wydarzeń oraz plakat promocyjny znajdą Państwo w załącznikach. Aktualne informacje zamieszczane są na stronie internetowej lodz.kph.org.pl oraz www.facebook.com/lodzkph.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?