Wesprzyj KPH

23 kwietnia po raz siódmy ulicami Łodzi przejdzie Marsz Równości. Wydarzenie organizowane jest w ramach Maratonu Równości, któremu jak co roku matronuje Kampania Przeciw Homofobii. Marsz rozpocznie się o godzinie 15:00, zbiórka Starym Rynku w Łodzi. Wydarzenia organizowane w ramach trwającego 8 dni Maratonu startują 18 kwietnia.

Wśród wydarzeń Maratonu Równości w szczególności polecamy warsztaty „Życie w dialogu, dialog w życiu” prowadzone przez rodziców z Akademii Zaangażowanego Rodzica oraz konferencję „Równa szkoła – oczekiwania a rzeczywistość”. Nie może też Was zabraknąć podczas Marszu, do udziału w którym zachęcają organizatorzy i organizatorki:

„Przyjdźmy wszindeksystkie i wszyscy 23 kwietnia o godzinie 15:00 na Stary Rynek (a w poprzedzającym tygodniu weźmy udział w innych wydarzeniach składających się na Maraton Równości). Żeby pokazać, że maszerujemy dalej. Nadal walczymy i walczyć będziemy o RÓWNOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ, o instytucjonalne WSPARCIE dla tych, którzy codziennie borykają się z wymierzoną w nich przemocą. Odważmy się marzyć o Łodzi, w której nikt nie wyzywa przyjezdnych, nie bije wyróżniających się, nie szykanuje z powodu niezrozumienia czy lęku. Odważmy się pragnąć Łodzi takiej, która dba o wszystkich którzy mogą mieć gorzej na starcie i dba o dobrą edukację młodzieży, kształtującą prorównościowe postawy i przekazującą rzetelną wiedzę – najlepszą szczepionkę przeciwko różnego rodzaju uprzedzeniom. Odważmy się pragnąć Łodzi takiej, w której każdy i każda czuje się jak u siebie. Hymnem społeczności LGBTQ+ na całym świecie jest piosenka Glorii Gaynor „I will survive”. Wyślijmy 23 kwietnia władzy, całemu krajowi i światu jasny przekaz: WE WILL SURVIVE!”

Pełny program Maratonu Równości jest dostępny na stronie organizatora, którym jest Fabryka Równości – www.fabrykarownosci.com

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?