Wesprzyj KPH

Wróć

List otwarty KPH do Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Rady Regionalnej Województwa Pomorskiego PiS

W reakcji na homofobiczne zachowania Waldemara Bonkowskiego, pełniącego z ramienia PiS funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego, Kampania Przeciw Homofobii wystosowała list otwarty adresowany do Sejmiku oraz Rady Regionalnej Województwa Pomorskiego PiS.

[Zobacz więcej…]

Poniżej treść listu.

Szanowni Państwo,

w imieniu Kampanii Przeciw Homofobii, ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego działajacej przeciw dyskryminacji i przemocy wobec osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych), przekazuję słowa wsparcia wszystkim radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy nie zgadzają się na nawoływanie do nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy społecznej.

Wierzymy głęboko, że w Sejmiku znajdują się radni i radne, którzy przeciwstawiają się zachowaniom i wypowiedziom radnego Waldemara Bonkowskiego. Hasłami, które głosi, radny Bonkowski przynosi wstyd całemu urzędowi – są one świadectwem głębokiej niewiedzy i uprzedzeń wyrażanych w sposób wulgarny, obraźliwy i nienawistny. Oburzający dla nas, jako przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, jak i zapewne dla wielu przedstawicieli Sejmiku, jest fakt, że funkcjonariusz publiczny dopuścił się otwartego znieważania grupy społecznej, jaką są osoby LGBT, nie ponosząc przy tym żadnych konsekwencji. Obelżywa słowa, którymi posługuje się radny, nie tylko nie przystoją osobie publicznej, ale także są szkodliwe społecznie: dają bowiem obywatelom i obywatelkom tego kraju przyzwolenie na znieważanie i nawoływanie do nienawiści. Atmosferę przyzwolenia na nienawiść buduje także milczenie innych radnych Sejmiku.

Gorąco liczę na to, że cicha niezgoda, którą Państwo czujecie wobec poczynań radnego Bonkowskiego, zostanie wyrażona głośno. Także Waszą odpowiedzialnością jest dbać o dobre imię Sejmiku i Województwa. Apeluję również do członków i członkiń Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości o udzielenie nagany radnemu Waldemarowi Bonkowskiemu za zachowania nielicujące z godnością przedstawiciela samorządu oraz partii, która w swoim programie wymienia niezgodę na szerzenie nienawiści jako jedną z kluczowych wartości.

Wierzę, że w strukturach samorządowych województwa pomorskiego znajdują się osoby, którym zależy na tym, aby budować region w oparciu o zasady szacunku dla drugiego człowieka i otwartości na różnorodność. Niewątpliwe takie wartości sprzyjają rozwojowi województwa oraz współpracy między przedstawicielami i przedstawicielkami różnych ugrupowań władzy na rzecz

wspólnego dobra mieszkańców. Jednocześnie zapewniam, że jako Kampania Przeciw Homofobii gorąco wspieramy wszystkie inicjatywy służące budowaniu równości w każdym z regionów Polski.

Łączę wyrazy szacunku,

Agata Chaber

Prezes Zarządu

Kampanii Przeciw Homofobii

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?