Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii wystosowała list do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. KPH chce przedyskutować temat bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie.

„Szanowna Pani Prezydent,

12 czerwca w Orlando w wyniku homofobicznego ataku 50 osób straciło życie, a 53 zostały ranne.  Zginęli konkretni ludzie – synowie, córki, bracia i siostry, przyjaciele i przyjaciółki, partnerzy i partnerki, matki i ojcowie. Dla wielu najważniejsze osoby w ich życiu, po których pustki nikt i nic już nie zastąpi.

Jako organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób LGBT, chcielibyśmy podkreślić jak ważne jest dla nas udzielone przez Panią wsparcie. Pani obecność pod Ambasadą USA w Warszawie oraz hołd oddany ofiarom zamachu w Orlando została przez nas odczytana jako wyraz solidarności z osobami LGBT na całym świecie. Albowiem w sobotnią noc w klubie Pulse zaatakowani zostali nie tylko uczestnicy i uczestniczki tamtejszej imprezy, lecz każda lesbijka, gej, osoba biseksualna i transpłciowa na świecie.

Problem homofobii, bifobii i transfobii dotyczy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Z nienawiścią w swoim życiu codziennym konfrontują się również osoby LGBT żyjące w Polsce. Celem ataków motywowanych nienawiścią są geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Z agresją spotykają się również ich rodziny, bliscy oraz przyjaciele. Atakowani są także pracownicy i pracowniczki organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka. W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy dwa razy zaatakowana została siedziba stowarzyszenia Lambda Warszawa, a trzy razy biuro Kampanii Przeciw Homofobii. Siedziby obu organizacji ulokowane są w Warszawie, a więc w mieście, którego jest Pani Prezydentem.

W napisanym przez Panią liście do burmistrza Orlando czytamy, że nic nie powinno Państwa zatrzymać w pracy na rzecz wolności i tolerancji. Natomiast na swoim blogu napisała Pani, że „Warszawa jest otwarta na politykę różnorodności i związane z nią europejskie praktyk”. Przekonani o szczerości tych słów, zwracamy się do Pani z prośbą o spotkanie w celu dyskusji nt. bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie. Ataki na organizacje LGBT działające w Warszawie oraz homofobiczny hejt, który wylał się w Internecie po tragedii jaka wydarzyła się w Orlando, a na co zwróciła Pani uwagę w swoim wpisie, powoduje, że osoby LGBT mieszkające w stolicy Polski czują się zagrożone. Mamy nadzieję, że nasza prośba spotka się z pozytywną odpowiedzią. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami uda nam się zbudować Warszawę bezpieczną i przyjazną dla każdego jej mieszkańca i mieszkanki, również LGBT.”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?