Wesprzyj KPH

Prezes KPH przesłał list poparcia dla interpelacji Izabeli Stawickiej, radnej Dzielnicy Mokotów, w sprawie wywieszenia tęczowych flag na budynkach Urzędu Dzielnicy w dniu warszawskiej Parady Równości.

Warszawa, 2 czerwca 2011

Bogdan Olesiński
Burmistrz Dzielnicy Mokotowa
ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa

Szanowny Panie Burmistrzu,

Zwracam się do Pana z poparciem dla interpelacji radnej Izabeli Stawickiej złożonej w dn. 25.05.2011, która postuluje symboliczne włączenie się Zarządu Dzielnicy Mokotów w obchody Parady Równości w dniu 11 czerwca br., poprzez wywieszenie tęczowych flag na budynkach Urzędu Dzielnicy Mokotów. Flaga w kolorach tęczy jest od lat 60-tych XX wieku symbolem praw lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych (LGBT).

 W mojej opinii bardzo istotne jest, aby władze publiczne, w tym samorządowe włączały się aktywnie w inicjatywy promujące równe traktowanie wszystkich obywateli, w tym osób LGBT.

W wielu krajach Unii Europejskiej oraz Ameryki Północnej władze samorządowe aktywnie włączają się w przygotowania Parad Równości, co przyczynia się do poprawy wizerunku poszczególnych miast, jako miejsc otwartych i tolerancyjnych, gdzie warto mieszkać i pracować.

Wierzę, że takie symboliczne działanie, jak wywieszenie tęczowych flag byłoby sygnałem, iż Mokotów jest miejscem przyjaznym wszystkim jego mieszkańcom, z którym warto wiązać swoją przyszłość.

Zachęcam do skorzystania z doświadczeń Pana kolegi Piotra Guziała Burmistrza Dzielnicy Ursynów, który w dniach 4 – 11 czerwca organizuje serię wydarzeń w ramach Tygodnia Równości oraz zapowiedział wywieszenie tęczowych flag na budynkach Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Z poważaniem

Tomasz Szypuła

Prezes

Link do interpelacji Izabeli Stawickiej, radnej Dzielnicy Mokotów na stronie Urzędu m. st. Warszawy.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?