Wesprzyj KPH

Czemu wielu zawodowych sportowców boi się ujawnić swoją orientację seksualną? Dlaczego dziennikarze nie piszą o chłopakach znanych piłkarzy, ani o dziewczynach znanych siatkarek? Czy po przez sport powinno krzewić się idę równości?

Te i inne zagadnienia będą tematem warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się dziennikarstwem sportowym do wzięcia udziału w dwudniowym spotkaniu na temat homofobii i transfobii w sporcie.

Prowadzący warsztaty opowiedzą o mechanizmach wykluczenia, stereotypach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Po zakończeniu warsztatów wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy artykuł traktujący o homofobii lub transfobii w sporcie.

Za najlepszy artykuł zwycięska osoba dostanie nagrodę w wysokości 150 USD, drugie miejsce to 100 USD, trzecie wyróżnienie to 50 USD.

Co zrobić, żeby wziąć udział w warsztacie?

Wyślij swoje zgłoszenie do 29 października 2012 roku na adres luliasz@kph.org.pl i napisz czym się zajmujesz, jakie masz doświadczenie i dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie. Z pośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybranych 15 uczestników.

Co dalej?

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 3-4 listopada, musisz więc zarezerwować sobie cały weekend. Dla osób spoza Warszawy gwarantujemy zwrot kosztów podróży oraz zakwaterowanie na miejscu. Pamiętaj, żeby wziąć udział w konkursie na najlepszy artykuł musisz uczestniczyć w całym spotkaniu.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?