Wesprzyj KPH

7. LGBT Film Festival odbędzie się między 15 a 22 kwietnia w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i Wrocławiu. W maju trafi do Lublina i Krakowa. Kampania Przeciw Homofobii po raz kolejny objęła festiwal matronatem.

Tak tegoroczną edycję festiwalu zapowiadają sami organizatorzy:

„Przygotowaliśmy najnowsze i najlepiej przyjęte tytuły na międzynarodowych festiwalach filmowych. Z tegorocznym repertuarem przeniesiemy się Bliżej Izraela i Bliżej Indii. Podejmiemy debaty wokół filmów analizujących skutki stereotypowego wychowywania, przyjrzymy się jak optymistyczne może być życie seniora. Powróciliśmy również do tytułów, które na stałe wpisały się w kanon filmów LGBT. W repertuarze znalazły się różnorodne pod względem tematycznym i formalnym produkcje, które prowokowały do dyskusji widzów na całym świecie.

Od siedmiu lat staramy się promować kulturę LGBT w Polsce – dzięki temu coraz więcej filmów trafia do polskich kin. Ale wiadomo – „więcej”, to wciąż za mało! Dlatego podczas naszego święta prezentujemy te tytuły, które nigdy nie trafią do szerokiej dystrybucji. Będzie je można zobaczyć tylko na festiwalu. Nie przegapcie! Do zobaczenia!”

Oficjalna strona festiwalu: www.lgbtfestival.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?