Wesprzyj KPH

21 kwietnia startuje kolejna, ósma już edycja LGBT Film Festival – jedynego w Polsce festiwalu w całości poświęconemu kinu LGBTQ. W programie imprezy m.in. pokaz filmu wyprodukowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii – „Moje jest inne” oraz premiera „Artykułu 18” – dokumentu pod matronatem KPH. Festiwal odbędzie się równolegle 4 miastach – Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, by potem ruszyć w Polskę do Gdańska, Krakowa i Katowic.

„W tym roku, po raz ósmy świętować będziemy wyjątkowość filmów i kultury queer. Zobaczymy obrazy, które bezpośrednio opowiadają historie lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, drag queens i wszystkich tych, którzy swoją tożsamość definiują poprzez odmienność. W naszej rzeczywistości szczególną wagę przywiązujemy do informacji, do dokumentu, do reportażu, do tego, co opisuje prawdę tego świata. Stąd w tym roku zdecydowaliśmy się na znacznie większą liczbę filmów dokumentalnych. Pytamy o małżeństwa jednopłciowe, o transpłciowość, o wykluczenia w środowisku LGBT+” – tak o programie tegorocznej edycji festiwalu mówią jego organizatorzy. Aby festiwal mógł utrzymać poziom i nie zawieść swoich odbiorców, widzów i twórców, jego organizatorzy potrzebują wsparcia. W tym celu uruchomiono zbiórkę crowdfundingową na stronie www.pomagam.pl/LGBT_Film_Festival, do której może dołączyć każda osoba – również Ty.

Kampania Przeciw Homofobii poleca

Kampania Przeciw Homofobii szczególnej uwadze poleca dwa filmy dokumentalne – „Moje jest inne” oraz „Artykuł 18”.  Bohaterami tego pierwszego są rodzice gejów i lesbijek, którzy opowiadają o drodze jaką trzeba przejść, by przełamać społecznie wyuczone przekonania, o tym jak miłość pomaga odnaleźć własną prawdę i uratować więź z ukochanym dzieckiem. Pytaniem, na które próbują odpowiedzieć twórcy filmu „Artykuł 18” dotyczy równości małżeńskie i tego, dlaczego  w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków jednopłciowych. Ale „Artykuł osiemnasty” to nie tylko głos na temat praw osób LGBT+, to przede wszystkim rozmowa o polskiej demokracji i stanie debaty publicznej w ówczesnej Polsce.

PROGRAM LGBT Film Festival jest dostępny na stronie www.LGBTfestival.pl

Festiwal został objęty matronatem Kampanii Przeciw Homofobii.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?