Scenariusz lekcji antydyskryminacyjnej Przemka Staronia
Wirtualne zajęcia Przemka Staronia przeprowadzona z okazji Tęczowego Piątku pobiły rekordy oglądalności. Lekcja „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji” przyciągnęła przed monitory komputerów nie tylko młodzież szkolną, ale również nauczycielki i nauczycieli oraz rodziców zainteresowanych tematem wykluczenia. Teraz, dzięki opublikowanemu na stronie www KPH scenariuszowi zajęć Staronia, możesz zorganizować je samodzielnie.
Międzypokoleniowa lekcja online zorganizowana z okazji Tęczowego Piątku miała na celu uświadomienie oglądającym czym jest dyskryminacja, skąd się bierze i jak sobie z nią radzić. Prowadzący zajęcia Przemek Staroń – Nauczyciel Roku 2018 – wykorzystał do tego zróżnicowane narzędzia takie jak animacje Disney’a, figurki Minionków czy konstrukcję z klocków Lego. Na wszystkich kanałach transmisję na żywo oglądało jednocześnie aż 1.400 osób.
Lekcja w Twojej szkole
Teraz taka lekcja antydyskryminacyjna może odbyć się w każdej szkole. Przemek przygotował scenariusz zajęć kierowany do nauczycielek i nauczycieli. Można pobrać go bezpłatnie z naszej strony. Scenariusz lekcji „Zranieni – ranią, skrzywdzeni – krzywdzą. Jak nie dać się dyskryminacji” zawiera m.in. metody pracy, propozycje zadań i ćwiczeń, które są przydatne podczas lekcji języka polskiego, filozofii, etyki i zajęć psychologicznych. Formy pracy mogą być dowolnie modyfikowane zależności od potrzeb.
Scenariusz lekcji Przemka Staronia – pobierz TUTAJ
Tagi
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.