Wesprzyj KPH

Kuba Lendzion z Kampanii Przeciw Homofobii został nominowany do Stołka – nagrody stołecznej Gazety Wyborczej przyznawanej  osobom, które swoją działalnością czynią stolicę miastem lepszym do życia. Kuba został wyróżniony za walkę z homofobią  w szkołach. To czy wygra zależy m.in. od Was. Dlatego, jeżeli tak jak Kubie zależy Ci na szkołach wolnych od homofobii, oddaj swój głos właśnie na niego.

Zagłosuj na Kubę TUTAJ

Redakcja stołecznej Gazety Wyborczej postanowiła wyróżnić Kubę za jego walkę o bezpieczeństwo uczniów i uczennic LGBT. Jako uczeń był prześladowany z powodu swojej orientacji seksualnej. Jego szkolny dramat trwał rok. W tym czasie szkoła nie zrobiła nic, aby poprawić sytuację nękanego ucznia. Po opuszczeniu szkolnych murów, już jako członek Kampanii Przeciw Homofobii, Jakub złożył pozew przeciwko szkole i wygrał. Jak dotąd jest to pierwsza sprawa, w której sąd skazał szkołę za brak przeciwdziałania homofobii wśród uczniów i uczennic.

Nominacja do nagrody Stołka to dla mnie wielkie wyróżnienie. Podejmując decyzję o złożeniu pozwu przeciwko szkole, chciałem wyrazić swój sprzeciw wobec szkolnej homofobii. Zrobiłem to również z myślą o tych wszystkich młodych osobach LGBT, które każdego dnia stawiają czoła przemocy i nienawiści. Chciałbym, aby takich dramatów jak mój było jak najmniej. Dlatego mam nadzieję, że dzięki wyrokowi w mojej sprawie, kadra szkolna zwróci uwagę na uczniów i uczennice LGBT i zadba o ich bezpieczeństwo – mówi Kuba w reakcji na informację o nominacji do nagrody Gazety Wyborczej.

Jak zagłosować?

Głosowanie trwa do 15 lutego do godz. 23:59. Aby oddać głos na Kubę z KPH:

  1. Wejdź na stronę stołecznej Gazety Wyborczej TUTAJ
  2. Wybierz z listy Jakuba Lendziona (pierwsze pytanie, trzecia pozycja)
  3. Odpowiedź na kolejne pytania
  4. Kliknij „dalej”

Pamiętaj, wygrana Kuby, to wygrana wszystkich uczniów i uczennic LGBT!

fot. Agencja Gazeta

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?