Wesprzyj KPH

Wróć

KPH zaprasza prawników na międzynarodowe szkolenie „Ochrona prawna osób LGBT”

Szkolenie odbędzie w dniach od 7 do 10 października 2010 roku we Florencji i będzie prowadzone w języku angielskim.

Kampania Przeciw Homofobii jest partnerem europejskiego projektu „EQUAL JUS” przeznaczonego dla prawników zajmujących się prawami człowieka.
Głównym celem szkolenia będzie przekazanie wiedzy uczestnikom nt. jak podnosić  świadomości prawną obywateli Unii doświadczających przejawów dyskryminacji i zachowań homofobicznych na co dzień,  wymiana doświadczeń i strategii działań prawnych w obszarze ochrony praw człowieka, głównie w odniesieniu do praw osób LGBT.
Szkolenie zostanie poprowadzone przez wybitnych międzynarodowych ekspertów z zakresu praw człowieka.

Na szkoleniu będą poruszone na stepujące tematy: europejskie prawo antydyskryminacyjne , prawo rodzinne – w szczególności rodzicielstwo osób tej samej płci oraz uznawanie związków partnerskich i małżeństw tej samej płci, sposoby prowadzenia postępowań sądowych, dyskryminacja zwielokrotniona, tożsamość płciowa, rola i zadania organów równościowych, wymiar globalny i europejski praw człowieka, traktat z Lizbony oraz inne tematy o których uczestnicy będą poinformowani.  

Wszystkich zainteresowanych prawników zapraszamy do zapoznania się z poniższym ogłoszeniem o szkoleniu oraz  przesyłanie poniższych wypełnionych formularzy uczestnictwa w szkoleniu „EQUAL JUS” wraz z aktualnym CV i listem motywacyjnym, listem poparcia od współpracującej NGO (jeśli istnieje taka możliwość) w języku angielskim (dokumenty powinny być własnoręcznie podpisane i zeskanowane) na adres: emeller@kph.org.pl Do 28 lipca 2010.  

Uczestnicy szkolenia będą następnie zobowiązani do przeprowadzenia podobnego szkolenia w Polsce.

KPH pokrywa koszty przejazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia.

Wiecej informacji na http://www.equal-jus.eu/

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?