Wesprzyj KPH

11. marca o godz. 12:00 członkowie i członkinie oraz sympatycy i sympatyczki Kampanii Przeciw Homofobii wyruszają wraz z innymi uczestniczkami i uczestnikami oraz organizatorkami i organizatorkami XIII Wielkiej Manify spod Pałacu Kultury i Nauki pod Sejm. W tym roku domagamy się przecięcia pępowiny między państwem, a kościołem.

Nie zgadzamy się na dyskryminację ze względu na płeć i tożsamość płciową. Nie zgadzamy się na arbitralne i nieracjonalne wydawanie środków budżetowych. Nie zgadzamy się na sytuację, w której Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie otrzymuje dofinansowanie w wysokości zaledwie 3 milionów złotych, a programy dotyczące wprowadzenia nowych form opieki nad dziećmi 40 milionów, podczas gdy Euro 2012 otrzymuje 81 miliardów, a Komisja Majątkowa rozpatrująca sprawy zwrotów majątków kościelnych odebranych przez PRL aż 240 miliardów złotych!

Domagamy się świeckiego państwa, w którym każda osoba ma równe prawa, w którym wszyscy obywatele i obywatelki w tym samym stopniu mają prawo decydować o swoim życiu i swoim ciele, w którym system pracy pozwala na harmonijne łączenie rozwoju zawodowego i życia prywatnego, w którym decyzje dotyczące społeczeństwa podejmowane są z udziałem i poszanowaniem mniejszości.

Dlatego wszystkich, którym tak samo jak nam bliskie są prawa kobiet i mniejszości, wszystkich, którzy chcą widzieć Polskę równą i różnorodną, zapraszamy na XIII Wielką Manifę!

Zarząd Kampanii Przeciw Homofobii

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?