Wesprzyj KPH

W związku z trwającymi pracami nad rządowym projektem ustawy o leczeniu niepłodności (nr druku 3245), regulującym m.in. możliwość korzystania z procedury inseminacji i in vitro, KPH postanowiła zgłosić poprawki do projektu, zapewnianiające dostępność tych procedur dla kobiet samotnych i kobiet pozostających w związkach tej samej płci.

[Zobacz więcej…]

Z przeprowadzonej przez Kampanię Przeciw Homofobii analizy prawnej wynika, że projekt w obecnym kształcie wyklucza możliwość skorzystania z procedury medycznie wspomaganej prokreacji przez kobiety samotne oraz kobiety pozostające w związkach jednopłciowych. „Intencja projektodawcy wydaje się być w tym zakresie jednoznaczna – przygotowywana ustawa będzie miała na celu udzielanie pomocy wyłącznie parom (małżonkom lub konkubentom heteroseksualnym) mającym problemy z uzyskaniem potomstwa – uważa Paweł Knut, koordynator Grupy Prawnej KPH. 

Propozycje poprawek przygotowane przez KPH (zobacz je tutaj) zostały złożone na ręce Wicemarszałkini Sejmu, Pani Wandy Nowickiej, która korzystając ze swoich uprawnień poselskich, zgłosiła je jako poprawki do projektu ustawy.

Projekt ustawy rozpoznawany jest obecnie przez sejmową komisję zdrowia i w najbliższym czasie zostanie skierowany do drugiego czytania.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?