Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii uczestniczyła w Minsk Pride 2012. Wizyta studyjna, organizowana przez białoruską organizacje partnerską GayBelarus, była integralną częścią projektu „Prawa LGBT i Demokracja”.

Projekt jest finansowany i wspierany przez Ambasadę Królestwa Niderlandów w Polsce. Przedstawiciele KPH przeprowadzili cykl warsztatów i wykładów, które dotyczyły kwestii zbierania danych i lobbing’u międzynarodowego oraz mechanizmów międzynarodowego lobbingu. Poza tym KPH przeprowadziła interaktywny warsztat, który został poświęcony kwestii trans – istotnej części społeczeństwa LGBT.

Przedstawiciele KPH mieli również okazję uczestniczyć w spotkaniach z białoruskimi działaczami, organizacjami pozarządowymi i obrońcami praw człowieka na Białorusi, jak również z wieloma innymi prominentnymi działaczami białoruskiego ruchu LGBT.

Pomimo faktu, że wszystkie wydarzenia zostały zorganizowane w sposób dyskretny ze względu na zainteresowania białoruskich służb i władz lokalnych, KPH udało się przeprowadzić swoją misję – podkreślić znaczenie praw LGBT w systemie demokratycznym.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?