Wesprzyj KPH

KPH reprezentowana przez Grega Czarneckiego jest częścią PPP – „People Power Participation” – dużego transeuropejskiego projektu jednoczącego tysięcy obywateli krajów Europy, który ma na celu wywołanie dyskusji dotyczącej wspólnego aktywizmu obywatelskiego, w formie przyjętej w Programie Sztokholmskim Unii Europejskiej i Karcie Praw Podstawowych. Projekt zarządzany jest przez Alternatywę Europejską (European Alternatives).

KPH jest zaangażowane w inicjatywę projektu, aby przeforsować „wzajemną uznawalność”. Prawo do swobodnego przemieszczania się w granicach Unii Europejskiej jest łamane w odniesieniu do Europejczyków LGBT, którzy są w związkach partnerskich i chcą przenieść się do krajów, gdzie ich związki nie są prawnie uznawane.

1 grudnia w Parlamencie Europejskim PPP zorganizowało konferencję podsumowującą dotychczasowe działania. Czarnecki zaprezentował rezultaty projektu dotyczącego wzajemnej uznawalności, w ramach którego KPH zaplanowało litygację strategiczą przez Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

KPH była również obecna na konferencji we włoskim parlamencie pod hasłem „Uznajcie nasze małżeństwo! Transnarodowe forum na rzecz wzajmnej uznwalności wszystkich małżeństw i związków cywilnych w Unii Europejskiej”, organizowanej z ramienia Alternatywy Europejskiej. Konferencja była współprowadzona przez ujawnioną lesbijkę – członkinię włoskiego parlamentu – Paolę Concia. W panelu uczestniczył również poseł, Robert Biedroń.

Projekt PPP ma być kontynuowany w 2012 roku.

Zdęjcie 1: Greg Czarnecki, Parlament Europejski

Zdjęcie 2: członkini włoskiego parlamentu – Paolę Concia i poseł Robert Biedron, Parlament Włoski

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?