Wesprzyj KPH

W tym roku po raz kolejny zespół Kampanii Przeciw Homofobii wziął udział w Manifie wspierając tym samym działania kobiet zmierzające do równouprawnienia. W ramach solidarności z uczestniczkami i uczestnikami Manify oraz jej organizatorkami, wiceprezeska KPH, Mirosław Makuchowska wygłosiła podczas manifestacji przemówienie o następującej treści:

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, musimy być razem. Wszyscy i wszystkie, którzy przez tę władzę postrzegane są jako gorsze, nie zasługujące na prawa, którymi w ich mniemaniu można kupczyć. Prawa do samostanowieniu o sobie i własnej godności są na naszych oczach handlowane. Musimy być razem, solidarnie, bez wykluczeń i odstawiania na boczny tor. Wszystkie ciała i tożsamości, nie identyfikowane z reprodukcyjnymi prawami, muszą teraz stanąć razem i sprzeciwić się przemocy władzy. Cis kobiety, trans mężczyźni, lesbijki, kobiet biseksualne, queer, interpłciowe. Jesteśmy tu razem, aby walczyć o wspólną sprawę. Prawa reprodukcyjne to też nasze prawa!”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?