Wesprzyj KPH

KPH objęła pomocą prawną sprawę Agnieszki Łuczak dziennikarki z Tomaszowa Mazowieckiego. Dziennikarka wniesie pozew cywilny i sprawę karną.

Agnieszka Łuczak wniesie sprawę karną oraz pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Tadeuszowi  Adamusowi  radnemu PO i wiceprzewodniczącemu rady miasta Tomaszowa Mazowieckiego za wypowiedź opublikowaną na lokalnym portalu internetowym. Radny PO w swoim liście zatytułowanym „Trzeba myśleć głową” zamieszczonym na portalu „NaszTomaszów.pl”  napisał:

 „Rozumiem, że pani redaktor, jako mniejszość seksualna nie ma najmniejszych szans zostać kiedykolwiek radną, ale to nie powód aby wylewać osobiste żale na osoby, które pracują niezależnie od dziennikarskiej oceny na rzecz miasta”.

„Pani redaktor jest zaślepiona swoim antyklerykalizmem, nienawiść przesłania perspektywę racjonalnego myślenia. Niepotrzebnie (…). Artykuł przekonuje mnie jeszcze do jednej rzeczy. Parytety to porażka, potrzeba myśleć głową, a nie jajnikami”.

Agnieszka Łuczak w jednym ze swoich artykułów zarzuciła radnym miasta Tomaszów Mazowiecki, że zajmują się mało ważnymi sprawami . W odpowiedzi na komentarz dziennikarki radny PO Tadeusz Adamus opublikował wyżej wymieniony list, za treść którego pełnomocnik Agnieszki Łuczak przygotowuje przeciwko radnemu pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych oraz sprawę karną na podstawie art. 212 § 3 kodeksu karnego. Poza tym dziennikarka „Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego” wniesie do Sądu sprawę przeciwko właścicielowi portalu, który opublikował list radnego.

Sprawa jest objęta projektem Monitoring dyskryminacji osób LGBT w Polsce realizowanym przez KPH od 3 lat. Powódkę w postępowaniu będzie reprezentował  pro bon mecenas Wojciech Dobkowski, członek Rady Konsultacyjnej projektu.

Więcej o sprawie:
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,7525821,Myslec_glowa_nie_jajnikami___radny_odszedl_z_PO.html
http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/216975,tomaszow-mazowiecki-radny-pietnuje-dziennikarke-za,id,t.html

Kontakt do KPH: 22 423 64 38, prawnik@kph.org.pl

    

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?