Wesprzyj KPH

Walne Zgromadzenie ANSO: studenci LGBTQ z krajów skandynawskich, bałtyckich oraz Polski gotowi na nowe wyzwania

We wtorek, 1 września, podczas Walnego Zgromadzenia w Sztokholmie został wybrany nowy zarząd ANSO (Association of Nordic and Pol-Balt LGBTQ Student Organizations), stowarzyszenia zrzeszającego organizacje studenckie LGBTQ z krajów skandynawskich, bałtyckich oraz Polski, w tym Kampanię Przeciw Homofobii. Zarówno prezeska, Monika Grzywnowicz, jak i wiceprezeska, Ann Kristin Fagerlund, zostały ponownie wybrane na swoje stanowiska.

„Jestem dumna mogąc nadal być częścią tak istotnej i dynamicznej organizacji jak ANSO”, mówi Grzywnowicz. „Miniony rok był pełen wyzwań i sukcesów i nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z nowym zarządem, by wspólnie przekonać się co nadchodzący rok ma nam do zaoferowania”.

Nowy zarząd składa się z 12 młodych działaczy z całej Skandynawii oraz regionu Pol-Balt (na który składają się Polska i kraje bałtyckie), w tym dwie przedstawicielki KPH: prezeska Monika Grzywnowicz oraz wybrana na kolejną kadencję Patrycja Kulka, koordynatorka warszawskiej Grupy Studenckiej KPH. Dzięki członkostwu w ANSO grupa studencka KPH ma lepszy dostęp do doświadczeń krajów nordyckich, które przez lata wypracowały specjalne programy walki z homofobią na wyższych uczelniach, dzięki czemu może jeszcze aktywniej korzystać z najlepszych praktyk krajów zachodnich.
Członkowie zarządu mają różnorodne doświadczenia, umiejętności i wizje, co umożliwi organizacji dalszy wyrost i jeszcze dynamiczniejszy rozwój.

Podczas Walnego Zgromadzenia postanowiono również zmienić pełną nazwę organizacji ANSO (która pierwotnie nie wyszczególniała regionu Pol-Balt: Association of Nordic LGBTQ Student Organizations) nie tylko w celu uczynienia  ją bardziej inkluzywną, ale przede wszystkim by w pełni odzwierciedlała stan rzeczywisty.

„Zmiana nazwy to krok w kierunku umacniania relacji pomiędzy naszymi organizacjami członkowskimi oraz sprawienia by wszystkie były bardziej widoczne, wyjaśnia Grzywnowicz i dodaje: „Będziemy kontynuować walkę z  heteronormatywnością na wyższych uczelniach i oraz zajmowanie się kwestiami transgenderowymi by uniwersytetów stały się chroniącymi przed dyskryminacją oraz bezpiecznymi miejscami dla wszystkich studentów”.

Członkami nowego zarządu są:

Prezes: Monika Grzywnowicz, Polska
Wiceprezes: Ann Kristin Fagerlund, Norwegia
Skarbnik: Patrycja Kulka, Polska
Sekretarz: Arnt V. Arntsen, Norwegia

Członkowie zarządu:
Malou Zilliacus, Szwecja
Alice Guéna, Szwecja
Anthony Holm, Dania
Vilmantas Juknelis, Litwa
Madle Saluveer, Estonia
Laurynas Pliuskys, Litwa
Gu232″

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?