Wesprzyj KPH

KPH wystosowała pismo do posła Bartosza Arłukowicza w związku z jego wypowiedzią dla „Trybuny”. 

Oto link do tekstu z wywiadem w „Trybunie”:  http://lewica.kluby.sejm.pl/t/index.php?option=com_content&view=article&id=511&Itemid=9

Warszawa, 25 września 2009 r.

Pan Poseł Bartosz Arłukowicz
Sojusz Lewicy Demokratycznej

Szanowny Panie Pośle,

W imieniu Kampanii Przeciw Homofobii chciałabym wyrazić ubolewanie w związku z Pańską wypowiedzią, która ukazała się w dzienniku „Trybuna” 26 czerwca br. pod tytułem: „Wstańmy, weźmy zimny prysznic”.
Niedawno, podczas pikiety pod Sejmem RP ogłosił Pan publicznie, że jest za ustanowieniem związków partnerskich osób tej samej płci. W „Trybunie” natomiast bagatelizuje Pan problem nazywając nas „bojówkami homoseksualnymi, które żądają specjalnych praw”, a za jedyny istotny problemem gejów, bo lesbijek Pan nie zauważa w swojej wypowiedzi, uznaje Pan nietolerancję w małych miasteczkach. Mówi Pan też, „że większość gejów nie chce nadzwyczajnych praw, chce świętego spokoju”. O jakich „nadzwyczajnych prawach” Pan mówi? Chciałabym zaznaczyć, że dzisiejsze prawo nierówno traktuje osoby homo- i heteroseksualne, dając „nadzwyczajne prawa” tym drugim.

Mam nadzieję, że to tylko brak dziennikarskiej rzetelności w wywiadzie, a nie brak konsekwencji z Pana strony, lub co gorsza prezentacja Pana prawdziwych poglądów. Zwłaszcza, że reprezentuje Pan klub lewicowy, który powinien szczególnie być wrażliwy na niesprawiedliwość i dyskryminację. Na wszelki wypadek załączam dwie lektury:  „Raport o homofobicznej mowie nienawiści w Polsce” oraz „Sytuację społeczną osób biseksualnych i homoseksualnych a Polsce”.

Z wyrazami szacunku,

Marta Abramowicz
Prezeska
Kampania Przeciw Homofobii

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?