Wesprzyj KPH

 Oświadczenie KPH w sprawie Dni Równości 2009 oraz przyszłorocznego EuroPride 2010. 

 

 

Oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii w sprawie Dni Równości 2009

 

 

Kampania Przeciw Homofobii z zadowoleniem przyjmuje decyzję Rady Fundacji Równości o powołaniu Grupy Roboczej ds. EuroPride 2010 oraz próby uregulowania zasad przyznawania Hiacyntów, nagrody która w społecznej świadomości funkcjonuje jako nagroda środowisk gejowsko-lesbijskich.

 

Tegoroczne, warszawskie Dni Równości 2009 były uboższe niż zwykle. Zabrakło wielu imprez, które we wcześniejszych latach cieszyły się powodzeniem. Trzecia edycja Hiacyntów została zdominowana przez kontrowersje związane z przyznaniem tej nagrody posłowi PO, Januszowi Palikotowi.

Ubolewamy również nad niską frekwencją na Paradzie Równości, której nie można tłumaczyć wyłącznie złą pogodą. Z optymizmem obserwujemy jednak wiele oddolnych inicjatyw, które pozwoliły przypomnieć postulaty Parady, w tym legalizację związków partnerskich.

 

Przygotowania do przyszłorocznej EuroPride 2010 powinny połączyć wszystkie siły na rzecz organizacji jeszcze lepszych Dni Równości. Niech idea tolerancji, praw człowieka, szacunku dla różnorodności zjednoczy nas wszystkich i wszystkie abyśmy mogli w przyszłym roku powitać gości z całego świata na wydarzeniach na prawdziwie europejskim poziomie.

 

 

 

Warszawa, 19 czerwca 2009

 

Zarząd Kampanii Przeciw Homofobii

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?