Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii, obok innych organizacji i grup nieformalnych, przystąpiła do Porozumienia 11 listopada. Tego dnia w Warszawie ma odbyć się demonstracja neofaszystów. Koalicja w legalny sposób chce to wydarzenie zablokować.
Więcej informacji:

http://www.11listopada.org/

Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii sprzeciwia się organizowanej przez neofaszystów demonstracji. Jesteśmy głęboko przekonani, że demokracja pozwala na demonstracje wolność zgromadzeń w miejscach publicznych osób o różnych, często sprzecznych ze sobą poglądach, ale tylko wtedy, gdy nie łamią one prawa, nie prowadzą do propagowania mowy nienawiści i nie namawiają do popełniania przestępstw z nienawiści, co ma miejsce na warszawskiej demonstracji.

 

 

Nie trzeba nikomu chyba przypominać, jaką zbrodnią była II wojna światowa. Przeciwstawianie się ideologii neofaszystowskiej jest szczególnie ważne dla osób LGBTQ (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer). W czasie II wojny światowej istniały programy zagłady skierowane przeciw mniejszościom, także osobom homoseksualnym. Wiele ofiar faszyzmu tamtych lat nie zostało do tej pory uhonorowanych.

Neofaszystowska ideologia współcześnie jest także często wykorzystywana przeciw osobom o nieheteronormatywnej tożsamości seksualnej. To dlatego, że nie prowadzona jest rzetelna edukacja na ten temat, i że demonstracje takie jak ta, przeciw której protestujemy, mogą w majestacie prawa odbywać się w stolicy kraju, tak głęboko dotkniętego piętnem faszyzmu. Uważamy, że naszym obowiązkiem, jako obrońców i obrończyń praw człowieka, jest udział w blokadzie neofaszystowskiej demonstracji 11 listopada w Warszawie.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?