Wesprzyj KPH

KPH Szczecin protestuje przeciwko wizycie Wojciecha Cejrowskiego na Uniwersytecie Szczecińskim.  

Szczecin, 23 marca 2010 r.
                                   
 Uniwersytet Szczeciński
 JM Rektor
 prof. dr  hab. Waldemar Tarczyński
 oraz
 Pani Dziekan Wydziału Humanistycznego
 dr hab. Barbara Kromolicka, prof. US

     W imieniu ogólnopolskiej organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i nietolerancji osób homoseksualnych, chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt udziału w spotkaniu na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego pana Wojciecha Cejrowskiego, który w dniu 26 marca 2010 spotka się ze studentami oraz mieszkańcami naszego miasta.
Pan Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich nietolerancyjnych poglądów. Dla przykładu, w dniu 24 marca 2009 r., pan Cejrowski, wygłosił wykład w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jak donosił „Dziennik Wschodni” na swojej stronie internetowej, podczas wykładu Pan Wojciech Cejrowski, oprócz wielokrotnego obrażania osób homoseksualnych, używał także zwrotu „gejów trzeba tępić”. W sierpniu 2009 r. pan Cejrowski odmówił przyjęcia prezentów od poznańskich osób homoseksualnych. „Od pedziów nie biorę, to może być zahivione” – powiedział do młodych ludzi.
To tylko wybrane wypowiedzi pana Cejrowskiego. W związku z powyższym serdecznie proszę o odwołanie spotkania planowanego na Uniwersytecie Szczecińskim. Wyższa uczelnia, która jest miejscem publicznym, finansowanym z funduszy całego społeczeństwa, powinna wspierać postawy tolerancyjne i promujące różnorodność. Niech Uniwersytet Szczeciński będzie miejscem zrozumienia i dialogu, a nie promocji nienawiści, dyskryminacji i nietolerancji.

Z nadzieją na odpowiedź,

Łączę wyrazy szacunku,

Daniel Michalski
Koordynator oddziału KPH Szczecin

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?