Wesprzyj KPH

„Musimy prosić o pomoc inne państwa, aby publicznie potępiły polski rząd za ignorancję i nienawiść w stosunku do osób LGBT” – czytamy na stronie zbiórki „Misja ONZ: prawda o LGBT w PL” uruchomionej dzisiaj przez Kampanię Przeciw Homofobii. Przedstawiciele KPH planują pojechać do siedziby ONZ, aby rozliczyć polski rząd z tego jak traktuje osoby LGBT. Wyjazd zaplanowany jest w okresie tuż przed majowym Zgromadzeniem ONZ, w którym udział biorą polskie władze. I właśnie w tym celu KPH uruchomiło zbiórkę na www.pomagam.pl/kph

W maju polski rząd stanie przed Zgromadzeniem ONZ w Genewie, aby sprawozdać się z przestrzegania w Polsce praw człowieka i realizacji Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Rządowy raport wysłany do ONZ przedstawia narrację władzy, a milczeniem pomija sprawy związane z nieprzestrzeganiem praw osób LGBT. Dlatego Kampania Przeciw Homofobii, jako organizacja działając na rzecz praw osób LGBT, postanowiła pojechać do siedziby ONZ w Genewie przed politykami PiSu, by powiedzieć politykom z innych państw jak jest naprawdę. Aby zrealizować swój cel, KPH musi uzbierać 4.400 zł.

Co zrobi KPH, gdy zbierze potrzebną na wyjazd kwotę?

„Naszym celem jest organizacja spotkań z przedstawicielami ponad 30 państw. Chcemy, aby politycy z krajów należących do ONZ dowiedzieli się prawdy nt. tego, co polska władza robi osobom LGBT. Pozwoli nam to wywrzeć presję na polskim rządzie, który albo straci twarz albo ograniczy liczbę inicjatyw, których celem jest działania na niekorzyść osób LGBT – mówi wiceprezeska KPH, Mirosława Makuchowska i dodaje – Nie mamy co liczyć na rząd PiSu! Musimy prosić o pomoc inne państwa, aby publicznie potępiły polski rząd za ignorancję i nienawiść w stosunku do osób LGBT”.

Kampania Przeciw Homofobii musi uzbierać 4.400 zł. Tyle potrzeba, aby przedstawicielka KPH pojechała do Genewy, wzięła udział w serii spotkań z przedstawicielami i przedstawicielkami państw należących do ONZ i przedstawiła raport prezentujący stan faktyczny dot. sytuacji osób LGBT w Polsce. Dołącz do zbiórki „Misja ONZ: prawda o LGBT w PL” – www. pomagam.pl/kph

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?