Wesprzyj KPH

Większość eurodeputowanych z Polski nie poparła raportu zawierającego rekomendacje nawołujące do ochrony prawnej kobiet i osób LGBTI przed dyskryminacją. Przeciw było 30 eurodeputowanych, a 15 wstrzymało się od głosu. Kampania Przeciw Homofobii przygotowała oficjalne pismo do Josepha Daula – przewodniczącego partii European People’s Party, do której należą eurodeputowani z PO i PSL.

Zgodnie z programem EPP jednym z celów partii jest zwiększenie dostępu do rynku pracy oraz włączenie marginalizowanych grup społecznych do życia społecznego. W piśmie skierowanym do Josepha Daula, Kampanii Przeciw Homofobii zwraca uwagę na rozbieżność pomiędzy tymi założeniami programowymi partii a głosami oddanymi przez polskich eurodeputowanych. KPH sugeruje Daulowi, że  decyzja  polityków PO i PSL o zagłosowaniu przeciw rekomendacji, to ukłon w stronę eurosceptycznych prawicowych wyborców. Tym samym organizacja wskazała na niekonsekwencje wewnątrz partii. Jednocześnie KPH zarekomendowało przewodniczącemu EPP pochylenie się nad wewnątrzpartyjną strategią i weryfikacje tego, jak głosują politycy tworzący partię. Organizacja zapowiedziała również, że planuje monitorować poczynania European People’s Party i na bieżąco będzie informować wyborców o działaniach partii niezgodnych z jej założeniami programowymi. A to w kontekście zbliżających się wyborów do Europarlamentu i liczby wyborców wyznających idee równości, może okazać się nie bez znaczenia.

Treść pisma do przewodniczącego European People’s Party, Josepha Daula tutaj: EPP-LETTER

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?