Wesprzyj KPH

Wróć

KPH pyta kandydatów i kandydatki na urząd prezydenta RP o związki partnerskie

Blisko 2 miliony wyborców w Polsce to osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe. Mimo to większość polityków i polityczek biorących udział w trwającej obecnie kampanii wyborczej wydaje się ignorować tę część elektoratu. W wystąpieniach osób rywalizujących o urząd głowy państwa tematy związane z osobami LGBT nie są poruszane.

[Zobacz więcej…]

Chcąc sprawdzić jak kandydaci i kandydatki na prezydenta odnoszą się do związków partnerskich, Kampania Przeciw Homofobii wystosowała pisma do ich sztabów wyborczych. KPH chce wiedzieć czy dany kandydat lub kandydatka po objęciu urzędu prezydenta wystąpi z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich oraz czy dana osoba podpisze projekt ustawy o związkach partnerskich jeśli zostanie jej przedłożony.

Odpowiedzi ze sztabów wyborczych będą publikowane na bieżąco stronie internetowej Kampanii Przeciw Homofobii – www.kph.org.pl

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?