KPH pyta kandydatów i kandydatki na urząd prezydenta RP o związki partnerskie
Blisko 2 miliony wyborców w Polsce to osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe. Mimo to większość polityków i polityczek biorących udział w trwającej obecnie kampanii wyborczej wydaje się ignorować tę część elektoratu. W wystąpieniach osób rywalizujących o urząd głowy państwa tematy związane z osobami LGBT nie są poruszane.
Chcąc sprawdzić jak kandydaci i kandydatki na prezydenta odnoszą się do związków partnerskich, Kampania Przeciw Homofobii wystosowała pisma do ich sztabów wyborczych. KPH chce wiedzieć czy dany kandydat lub kandydatka po objęciu urzędu prezydenta wystąpi z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich oraz czy dana osoba podpisze projekt ustawy o związkach partnerskich jeśli zostanie jej przedłożony.
Odpowiedzi ze sztabów wyborczych będą publikowane na bieżąco stronie internetowej Kampanii Przeciw Homofobii – www.kph.org.pl
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
09.10.2024
Służba Więzienna powoła zespół, który zbada sytuację osadzonych osób transpłciowych
-
05.10.2024
Sprawy o ustalenie płci będą traktowane priorytetowo. Minister Bodnar podpisał rozporządzenie, o które zabiegało KPH
-
26.09.2024
“Equality Watch” składa skargę do Komisji Europejskiej – podkarpacki Urząd Marszałkowski nie przestrzega prawa UE
-
26.09.2024
Za nami spotkanie z Ministrą Kotulą ws. ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich i ustawy wprowadzającej
-
24.09.2024
Wraz z innymi organizacjami apelujemy do Prezydenta RP o podpisanie ustaw przywracających prawidłowe funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.