Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii popiera akcję Stowarzyszenia Nigdy Więcej mającej za cel usuwanie z portalu Allegro licytacji gadżetów o symbolice nazistowskiej.

Treść listu:

Warszawa, 26 lutego 2010

Stowarzyszenie Nigdy Więcej
PO Box 6, 03-700 Warszawa 4

List Poparcia

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii wyrażam swoje poparcie dla akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Nigdy Więcej mającej za cel usuwanie z portalu Allegro licytacji gadżetów o symbolice nazistowskiej. Ubolewam, że w serwisie sprzedażowym Allegro sprzedawane są przedmioty z symboliką nazistowsko-rasistowską oraz wydawnictwa książkowe i muzyczne propagujące tę ideologię.

Zbrodnie nazistowskie boleśnie dotknęły społeczeństwa całej Europy i świata, w tym społeczność osób homoseksualnych, które z art. 175 kk Trzeciej Rzeszy były prześladowane i mordowane w obozach zagłady.

Wzywam właściciela portalu Allergo do natychmiastowego zaprzestania pośredniczenia w sprzedaży artykułów odwołujących się do symboliki nazistowskiej lub publikacji książkowych i muzycznych chwalących narodowy socjalizm.

Z wyrazami szacunku,

Marta Abramowicz
Prezeska Zarządu

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?