Wesprzyj KPH

Wróć

KPH podpisuje apel dot. przeglądu politycznie motywowanych postępowań prokuratorskich i rehabilitacji pokrzywdzonych

ADAM BODNAR-APEL-KPH

Ponad 30 organizacji prawoczłowieczych i prodemokratycznych oraz ponad 40 znanych osobistości ze świata polityki, mediów, nauki, sztuki podpisało się pod otwartym apelem do Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara. Apel ten dotyczy przeglądu politycznie motywowanych postępowań prokuratorskich w latach 2015-2023 i rehabilitacji pokrzywdzonych. KPH jest jedną z organizacji, która podpisała się pod apelem.

[…] Jako obywatelki i obywatele RP, wspierający ofiary arbitralnych i budzących ogromne wątpliwości działań prokuratury kierowanej przez Pana poprzednika, Zbigniewa Ziobrę, pragniemy zwrócić się do Pana z troską i zaniepokojeniem w związku z nadal toczącymi się politycznymi śledztwami, zainicjowanymi w latach 2015-2023, w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy. […] Upolitycznienie prokuratury, przekładające się na krzywdę i szkody wyrządzone osobom, które naraziły się lub były niewygodne dla poprzedniej władzy, zostało stwierdzone m.in. przez Komisję Wenecką, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i Parlament Europejski. Szczegółowy raport w tej sprawie wydała też Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Zapoznaj się z pełną treścią apelu

Aktualizacja – 15.02.2024: Przeczytaj „List otwarty Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Adama Bodnara do prezydenta Lecha Wałęsy i pozostałych sygnatariuszy Apelu o przegląd politycznie motywowanych postępowań prokuratorskich w latach 2015-2023 i rehabilitację pokrzywdzonych”

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?