Wesprzyj KPH

Wróć

KPH ostro do PO w sprawie związków partnerskich – aktywiści i aktywistki wyprowadzeni z Sejmu

Za 123 przeciw 263 posłów i posłanek – taki wyniki miało dzisiejsze głosowanie w sprawie dopuszczenia do pierwszego czytania ustawy o związkach partnerskich. W Sejmie obecni byli przedstawiciele i przedstawicielki Kampanii Przeciw Homofobii. Ubrani w koszulki z napisem „Za późno” dali wyraźny komunikat PO nt. tego, co KPH sądzi o terminie głosowania, które ma miejsce na 2.5 miesiąca przed końcem kadencji obecnego rządu. W odpowiedzi na manifest KPH Staż Marszałkowska wyprowadziła jej przedstawicieli i przedstawicielki z galerii sejmowej.
Tak wyniki dzisiejszego głosowania komentuje prezes KPH, Agata Chaber – Platforma Obywatelska miała aż 8 lat na to, aby wprowadzić w Polsce związki partnerskie. Mimo to nie zrobiła nic. Wynik dzisiejszego głosowania, w którym aż 91 posłów i posłanek PO zagłosowało przeciwko dopuszczeniu projektu ustawy o związkach partnerskich do pierwszego czytania, stanowi wyraźny sygnał dla elektoratu LGBT. Mamy już dość wodzenia nas za nos. Razi nas lekceważący stosunek partii Ewy Kopacz do postulatów osób nieheteroseksualnych. Na rozpoczęcie sejmowej debaty nt. związków partnerskich czekamy już wystarczająco długo. Politycy Platformy mogą być pewni, że osoby LGBT, które pójdą do urn podczas jesiennych wyborów, będą pamiętać o tym, co PO zrobiło, a raczej czego nie zrobiło w sprawie związków partnerskich.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?