Wesprzyj KPH

„Małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny, nie sądzę by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu tak, żeby on nawet był interpretowany inaczej” – powiedział w rozmowie z Telewizja Republika prezydent Andrzej Duda. Słowa prezydenta postanowiła skomentować Kampania Przeciw Homofobii jednocześnie zachęcając do udziału w happeningu „Popieram związki”

„Nie jesteśmy zaskoczeni słowami prezydenta Dudy. Szanse na uchwalenie ustawy o związkach partnerskich czy o równości małżeńskiej w tej kadencji Sejmu są nikłe, ale rozwiązań prawnych to tylko kwestia czasu. Za dużo par na nie czeka! Zgodnie z wynikami badań Kampanii Przeciw Homofobii blisko 90% par jednopłciowych sformalizowałoby swój związek, gdyby istniała tak możliwość. Oznacza to, że na związki partnerskie i równość małżeńską czeka około 2 milinów Polek i Polaków. Prezydent Duda, który określił się mianem „prezydenta wszystkich Polaków”, nie powinien tego głosu ignorować odwołując się do politycznej większości. Tym bardziej, że za zawiązkami partnerskimi i równością małżeńską opowiadają się nie tylko osoby LGBT, ale ponad 50% polskie społeczeństwa” – tak wypowiedz prezydenta wiceprezeska Kampanii Przeciw Homofobii, Mirosława Makuchowska.

Jednocześnie KPH zachęca do udziału w happeningu „Popieram związki”, który odbędzie się 11 lutego (sobota) na Placu Zamkowym w Warszawie między godziną 12:00 a 14:00. W ramach happeningu będzie można zrobić sobie zdjęcie wyrażające poparcie dla związków partnerskich. Akcja odbędzie się już po raz siódmy. Na liście miast, w których KPH zorganizowała akcję,  znajduje się  m.in. Warszawa, Gdańsk, Lublin i Kraków.

Zdjęcia z jednego z happeningów „Popieram związki” można zobaczyć tutaj.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?