Wesprzyj KPH

W środę 11 marca kandydatka na urząd prezydenta, Anna Grodzka spotka się w sejmie z przedstawicielami i przedstawicielkami organizacji działających na rzecz osób LGBT. W trakcie spotkania zatytułowanego „Czego społeczność LGBT oczekuje od posłów i posłanek oraz Prezydenta RP?” Grodzka obiecała odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące związków partnerskich adresowane do niej przez Kampanię Przeciw Homofobii.

[Zobacz więcej…] 

W pierwszym tygodniu marca Kampania Przeciw Homofobii wystosowała pisma do sztabów wyborczych wszystkich kandydatów i kandydatek ubiegających się o urząd prezydenta. Anna Grodzka jest pierwszą kandydującą polityczką, która zdecydowała się odpowiedzieć na pytania KPH. Kampania chce wiedzieć czy osoby kandydujące na urząd prezydenta po wygraniu wyborów wystąpią z inicjatywą ustawodawczą mającą na celu wprowadzenie regulacji prawnej dotyczącej związków partnerskich oraz czy w przypadku wystąpienia innej inicjatywy mającej na celu wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich podpiszą taką ustawę?

Spotkanie będzie transmitowane na www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp#

Kolejne spotkanie organizacji LGBT z osobą kandydującą na urząd prezydenta odbędzie się w piątek 13 marca. Z przedstawicielami i przedstawicielami środowiska LGBT spotka się w sejmie Wanda Nowicka, której KPH zadała te same pytania, co Annie Grodzkiej. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 11:00.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?