Wesprzyj KPH

Wróć

KPH na konferencji “Our Families: the way of understanding, acceptance and support” w Kijowie

W dniach 24 – 25 kwietnia w Kijowie odbyła się konferencja “Our Families: the way of understanding, acceptance and support”, której celem było stworzenie platformy wymiany idei i doświadczeń pomiędzy rodzicami i dziećmi LGBT z krajów Europy Wschodniej, w tym krajów postsowieckich.  Wśród prelegentów i prelegentek biorących udział w konferencji znalazła się Katarzyna Remin – koordynatorka Akademii Zaangażowanego Rodzica KPH oraz Anna Świerszcz – jedna z mam biorących udział w Akademii.

[Zobacz więcej…] 

Prelekcja Katarzyny Remin poświęcona była kampanii społecznej KPH – „Rodzice odważcie się mówić”, która miała na celu zachęcić rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych do otwartego mówienia o orientacji seksualnej swoich dzieci. W ramach kampanii na przystankach autobusowych  pięciu polskich miast prezentowano wielkoformatowe plakaty, na których pojawili się rodzice wraz z homoseksualnymi dziećmi. Zdjęcia uzupełniono podpisami: „Córka nauczyła mnie odwagi”, „Syn nauczył mnie jak ważne jest być sobą”, „Córka nauczyła nas mówić otwarcie”. Anna Świerszcz biorąca udział w sesji  „Religion and Sexuality” mówiła o katolickim spojrzeniu na sytuację rodziców wychowujących dzieci LGBT.

Organizatorem konferencji jest TERGO – ukraińska organizacja pozarządowa skupiająca rodziców osób LGBT.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?