Wesprzyj KPH

W dniach 11-16 sierpnia 2014 roku w czeskiej Pradze odbył się festiwal Prague Pride zakończony Paradą, w której uczestniczyło 15 000 osób. W czasie festiwalu miało miejsce blisko 20 wydarzeń, w których, na zaproszenie organizatorów, uczestniczyły osoby reprezentujące KPH. Najważniejszymi z nich było East Meets West Forum, podczas którego dyskutowane były strategie współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniami organizacji z Europy zachodniej oraz środkowo-wschodniej, oraz dyskusja panelowa „Cold from Russia, Rainbows from the West” („Zimno z Rosji, Tęcze z Zachodu”), w której udział wzięli przedstawiciele dziewięciu organizacji partnerskich KPH z różnych krajów Europy, aby porozmawiać o zmianach jakie ciągnie za sobą nowa fala nienawiści przelewająca się przez Europę. Jednym z niepokojących objawów, który zauważany jest niemalże we wszystkich krajach bloku Europy środkowo-wschodniej, są próby wprowadzania legislacji podobnych do rosyjskiego prawa zakazującego propagandy homoseksualnej czyli, de facto, jakiejkolwiek publicznej działalności czy mówienia o różnorodności orientacji seksualnych i tożsamości płciowych.

KPH, wiedząc jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą wprowadzanie takiego prawa, będzie aktywnie przeciwdziałać próbom ograniczenia wolności słowa i wolności obywateli. 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?