Wesprzyj KPH

KPH wystąpiło z wnioskiem o zbadanie sprawy homofobicznych zachowań funkcjonariuszy Policji.

Do KPH wpłynęło zgłoszenie o homofobicznych zachowaniach policjantów podczas dokonywania jednego z zatrzymań w Warszawie. Według skarżących, policjanci nie tylko naruszyli godność osobistą zatrzymywanej osoby, ale również dopuścili się naruszenia jej  nietykalności cielesnej. Zachowania te miały mieć charakter dyskryminujący i homofobiczny.
Prawnicy KPH objęli opieką prawną skarżącego. Jednocześnie, Prezes KPH, Tomasz Szypuła wystąpił do Komendanta Stołecznego Policji z wnioskiem o zbadania sprawy i w razie potwierdzenia zarzutów, wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec funkcjonariuszy. O sprawie powiadomiona została również Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz oraz Pełnomocniczka Komendanta Stołecznego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka, Bogumiła Bogacka–Osińska.
Poprawa działań polskiej Policji i uwrażliwienie jej na problemy osób LGBT będzie także przedmiotem październikowego spotkania przedstawicieli KPH oraz Rzecznika Praw Obywatelskich i przedstawicieli Komendy Głównej Policji.  

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?