Wesprzyj KPH

Zapraszamy do udziału w konkursie „List o szkole” adresowanym do młodych osób LGBT. Zbieramy relacje uczniów i uczennic, którzy będąc w wieku szkolnym uświadomili sobie swoją orientację seksualną i musieli podjąć decyzję o coming oucie lub nieujawnianiu się. Szczególnie interesują nad sytuacje homofobii ze strony nauczycieli i rówieśników oraz pełniej akceptacji przez szkołę orientacji seksualnej ucznia/uczennicy. Autorzy i autorki najciekawszych listów zostaną nagrodzeni.

Opis powinien dokładnie przedstawiać twoje przeżycia w formie listu do wybranego nauczyciela, nauczycielki, pedagożki lub dyrekcji szkoły.

Wyobraź sobie, że jest to okazja do opowiedzenia wszystkich istotnych rzeczy i uświadomienia nauczyciela, jak czułeś/aś się jako osoba LGBT w swojej szkole. Może to być opis wyzwań i trudności związanych z coming outem lub decyzją o nieujawnianiu się opis tego jak oceniasz poruszanie tematyki homoseksualności w Twojej szkole – co mówili nauczyciele, co Ci przeszkadzało a co się podobało. Możesz napisać też, czy koleżanki i koledzy ze szkoły wiedzieli o tobie i jak na ciebie reagowali. Czy i jak to wszystko wpływało na twój stosunek do szkoły? Czy Twoja szkoła to było przyjazne miejsce dla geja, lesbijki?

Interesują nas doświadczenie i relacje z różnych miejscowości i szkół, szczególnie osób, które zetknęły się z prześladowaniem rówieśników i homofobicznymi postawami kadry nauczycielskiej.

Wybrane listy będą używane przez KPH w działaniach edukacyjnych związanych z homofobią w szkole, bez ujawniania tożsamość autora lub autorki. Ich autorzy i autorki zostaną nagrodzeni książkami, prenumeratą czasopisma Replika oraz bonami do Empiku.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przeczytaj więcej informacji o nim:

Zasady uczestnictwa konkursu „List o szkole”

1. Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które mają ukończone 16 lat, uczniowie i uczennice oraz osoby, które skończyły szkołę nie wcześniej niż 4 lata temu.

2. Celem konkursu jest zebranie przez KPH opisów doświadczeń szkolnych osób LGBT, które będą wykorzystywane w działaniach edukacyjnych KPH.

3. Komisja konkursowa KPH nagrodzi autorów i autorki wybranych listów następującymi nagrodami: 3 roczne prenumeraty czasopisma Replika, książki, bony do Empiku o łącznej wartości 100 zł.

4. Przesłanie listu do udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją zasad uczestnictwa w konkursie i przekazaniem KPH praw autorskich do listu, który może zostać użyty do realizacji celów statutowych Stowarzyszenia (link do Statutu).

5. Kampania Przeciw Homofobii zadba o anonimowość autorów i autorek listów oraz laureatów i laureatek zgodnie z ich życzeniem.

6. List zgłoszony do konkursu powinien być nie krótszy niż 5 tys znaków (2 strony A4, czcionką Times New Roman, wielkość 12, interlinia 1,5).

7. Zgłoszenia należy wysyłać do 10 maja na adres: jswierszcz@kph.org.pl

8. W uzasadnionych przypadkach komisja konkursowa KPH może zdecydować o nierozstrzygnięciu konkursu.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?