Wesprzyj KPH

Wróć

Konferencja prasowa: Sąd Najwyższy i skarga kasacyjna Prokuratora Generalnego w sprawie drukarza z Łodzi

Kampania Przeciw Homofobii zaprasza dziennikarzy i dziennikarki na konferencję prasową komentującą decyzję Sądu Najwyższego w sprawie nadzwyczajnej skargi kasacyjnej wniesionej przez Prokuratora Generalnego dot. drukarza z Łodzi – prawomocnie skazanego usługodawcy za odmowę wykonania usługi organizacji LGBT.

Konferencja prasowa odbędzie się 7 czerwca (czwartek) o godz. 14:00 pod salą C budynku Sądu Najwyższego (Plac Krasińskich 2/4/6, Warszawa), gdzie na godzinę 13:30 zaplanowane jest posiedzenie.

Wyrok ws. drukarza był pierwszym w historii polskiego sądownictwa wyrokiem, w którym stwierdzono, że osoby LGBT nie mogą być dyskryminowane w dostępie do usług z powodu orientacji seksualnej. W sprawę zaangażował się Prokurator Generalny wnosząc nadzwyczajną skargę kasacyjną, która 7 czerwca zostanie rozpatrzona przez Sąd Najwyższy (opis sprawy krok po kroku dostępny TUTAJ).

W konferencji prasowej udział wezmą przedstawiciele Kampanii Przeciw Homofobii, w tym adw. Paweł Knut, który prowadził sprawę.

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres: cjakubczak@kph.org.pl

Kontakt dla mediów:
Cecylia Jakubczak
Kampania Przeciw Homofobii
kom. +48 790 866 388
email: cjakubczak@kph.org.pl

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?